Artėja ES plastiko draudimas – ką reikia žinoti?

Nuo šių metų liepos 3 dienos Lietuvoje įsigalios prieš dvejus metus patvirtintas Europos Sąjungos plastiko draudimas. Tai reiškia, kad bus draudžiama prekiauti vienkartiniais plastikiniais indais ir įrankiais, ausų krapštukais, šiaudeliais, balionų lazdelėmis, o taip pat ir iš polistireno putplasčio bei okso-degraduojančio plastiko pagamintomis pakuotėmis.

Artėjant dienai, kuomet įsigalios ši ES direktyva, dauguma didžiųjų Lietuvos prekybininkų iš savo asortimento plastikinius vienkartinius gaminius jau pašalino, o likę mėgina išparduoti likučius ir potencialiai jais prekiaus iki paskutinės dienos. ES plastiko draudimas palies ir vienkartinius plastikinius maišelius, kuriuos rinkoje pamažu keičia vienkartiniai popieriniai maišeliai ir daugkartiniai ekologiški maišeliai, pagaminti iš neaustinės medžiagos.

Jei jūsų renginiuose ar versle yra naudojami vienkartiniai plastikiniai gaminiai, šis ES plastiko draudimas palies ir jus. Iki direktyvos įsigaliojimo pradžios liko mažiau nei trys mėnesiai, todėl apmąstykite kuo pakeisite iki šiol naudotus vienkartinius puodelius, maišelius ir kitus dalykus, o rasti sau tinkamiausią tiekėją dar tikrai turite laiko. Tikėtina, kad iš tvarių medžiagų pagaminti vienkartiniai gaminiai jums kainuos brangiau, todėl renginio biudžeto suvestinėje „maitinimo paslaugų“ eilutėje esantis skaičius, nors ir nežymiai, tačiau gali paaugti.