Eurovizija – didžiausias hibridinis renginys pasaulyje

Praėjusiais metais Eurovizija neįvyko pirmą kartą per 64 metus. Šiemet, likus mėnesiui iki populiariausio dainų konkurso pasaulyje, vis dar lieka daugybė neatsakytų klausimų, tačiau viena yra aišku – renginys įvyks. Grįžti į normalų gyvenimą Olandijos Vyriausybė užsimojo dar metų pradžioje, kuomet paskelbė rengsianti aštuonis eksperimentinius renginius su žiūrovais – nuo koncertų iki futbolo rungtynių. Eksperimentai pasiteisino, todėl balandžio pradžioje paskelbta, jog Roterdame vyksiančioje Eurovizijoje galės dalyvauti 3,500 žmonių – pusė arenos talpos. Kaip viskas atrodys, bus paskelbta mėnesio pabaigoje.

Su žiūrovais salėje ar be jų, svarbiausias konkurso aspektas, be abejo, yra atlikėjai. Ar jie galės atvykti, ar reikės izoliuotis, ar visi bus sveiki – į tokius klausimus šiemet turėję atsakyti Eurovizijos organizatoriai viską išsprendė pasiruošimu iš anksto. Eurovizijos pasirodymai jau nufilmuoti ir viskas turėtų atrodyti sklandžiai net jei dalis atlikėjų negalėtų dalyvauti renginyje. Štai Lietuvos atstovai „The Roop“ ir Vokietijos atstovas Jendrikas savo pasirodymus nufilmavo dar kovo pradžioje Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje.

Eurovizija bus didžiausias pasaulyje hibridinis renginys. Iš esmės šis konkursas hibridiniu renginiu buvo visada, nes buvo žiūrimas tiek gyvai, tiek per televiziją. Visgi, šiemet renginys gali tapti geriausiu hibridinio renginio pavyzdžiu, kuriame tiek gyva, tiek virtuali bus ne tik publika, bet ir patys pasirodymai, įrašyti likus keliems mėnesiams iki renginio. Šis renginys turėtų tapti puikiu pavyzdžiu, kaip planuoti ir organizuoti hibridinius renginius ateityje.

Prognozuojama, kad tokių renginių paklausa išliks didelė ir pandemijai pasibaigus, ką rodo ir didžiųjų rinkos „žaidėjų“ veiksmai. Pramogų pasaulio gigantas „Live Nation“ pranešė, jog šešiasdešimtyje savo renginių vietų jau įrenginėja vadinamąją „turnkey livestream“ technologiją, leisiančią atlikėjams lengvai virtualiai transliuoti gyvai vykstantį koncertą virtualiai. Šios transliacijos ne tik leis atlikėjams užsidirbti papildomų pajamų iš to paties renginio, tačiau ir suteiks galimybę gyvu laiku renginį stebėti dėl įvairių priežasčių fiziškai jame dalyvauti negalintiems žmonėms.