Fizinę erdvę į skaitmeninę šiemet iškeitė įvairaus masto renginiai: nuo milžinišką populiarumą turinčios programinės įrangos inžinieriams ir interneto svetainių kūrėjams skirtos „Microsoft Build“ konferencijos ar komiksų mylėtojų mugės „Comic-Con 2020“, iki visiškai mažų ar net privačių renginių, pavyzdžiui, vedybų internetu. Taip, būtent tokias – vedybas per atstumą – leidžiantis įstatymas Singapūre buvo įteisintas dar gegužės mėnesį.
Nepaisant to, „Entrepreuner“ surengtoje apklausoje net 90% renginių organizatorių pripažino neturintys jokios patirties organizuojant internetinius renginius, tuo metu 59% apklaustųjų teigia tikintys, kad ateityje skaitmeninės konferencijos taps fizinių konferencijų dalimi. Savo ruožtu, šiemet renginių rinkoje atsirado didžiulis specializuotų žinių ir patirties poreikis, pastūmėjęs atsirasti naujai profesijai – skaitmeninių renginių organizatorius.
Kas yra Skaitmeninių renginių organizatorius (SRO)?
Kaip pasirinkti tinkamiausią platformą jūsų renginiui? Kaip renginį apsaugoti nuo hakerių? Ką daryti techninių nesklandumų atveju, pavyzdžiui, dingus pranešėjo interneto ryšiui? Kokiais dar būdais galėtumėte uždirbti iš renginio be pajamų, gautų iš parduotų bilietų? Būtent tam – atsakyti į tokius ir šimtus kitų panašių klausimų – reikalingas technines žinias ir renginių organizavimo įgūdžius apjungiantis skaitmeninių renginių organizatorius. Renginių organizavimo sąvokai SRO suteikia naują prasmę, kurdamas žiūrovus įtraukiančias virtualias patirtis. SRO turėtų išmanyti tiek renginių organizavimą (renginio reklama, dalyvių bei pranešėjų vadyba, renginio strategijos kūrimas), tiek turėti techninių žinių (kompiuterinės bei programinės įrangos valdymas, saugumas internete, techninių nesklandumų sprendimų žinios, privatumo politika).
Visgi, kaip sakoma, „dvi galvos yra geriau už vieną“, todėl skaitmeninių renginių organizatorius neturi būti vienas žmogus. O tokios savo srities profesionalų komandos jums toli ieškoti tikrai nereikės, nes TIKETA gali pasiūlyti visą skaitmeninių renginių organizavimo įrankių arsenalą! Praėjusį mėnesį „Avia Solutions Group“ arenoje atidarėme „Delfi TV Lounge“ – naują erdvę, kurioje galite rengti tiek koncertus, tiek kitokių renginių filmavimus išties optimaliais kaštais. Darykite tai, ką mokate geriausiai – pasirūpinkite patraukliu turiniu, tuo metu TIKETA pasirūpins filmavimu, transliacija ir bilietų platinimo platforma. Norite transliuoti renginį iš savo erdvės? Jokių problemų! TIKETA sistema priima transliacijos signalą iš jūsų renginio vietos ir vaizdas rodomas mūsų platformoje. Taip pat dirbame su net keliomis įmonėmis, užsiimančiomis filmavimu.
Reaguodami į situaciją, vis daugiau renginių organizatorių ima jautį už ragų ir keliasi į virtualią erdvę. TIKETA platformoje transliacijas rengia arba renginių įrašais jau prekiauja „Domino“ teatras, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Klaipėdos lėlių teatras, Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Pasaulinė lyderystės konferencija, Kauno miesto kamerinis teatras ir virtualias degustacijas rengianti „Alaus Biblioteka“.