LED ekranai renginyje tokie pat būtini, kaip garsas ir šviesos

Jei prieš gerą dešimtmetį LED ekranai buvo naudojami tik aukščiausio lygio brangiuose renginiuose, tai šiandien jie tampa neatsiejama renginio dalimi – tokie pat būtini kaip garso aparatūra ir apšvietimo sprendimai. Dėl ypatingai aukštos raiškos ir universalumo, modernūs LED ekranai atveria didžiules galimybes ne tik sustiprinti renginio įspūdį, bet ir iš jo išpešti maksimalią naudą. Apie šių ekranų tendencijas ir galimybes pasiteiravome „Seven live“ techninių projektų vadovo Kastyčio Šliužo.

Kokį vaidmenį renginiuose šiandien vaidina LED ekranai?

Šiandien sunku įsivaizduoti renginį, kuriame nebūtų naudojami LED ekranai, ypač jei renginys vyksta didelėse erdvėse – arenose ar stadionuose, aikštėse. LED ekranai tapo tokie pat įprasti, kaip šviesos ar garsas, be kurių renginys vykti tiesiog negali. Prie šių ekranų renginiuose žiūrovai jau yra taip įpratę, kad patekę į renginį, kuriame ekranų nėra, neretai skundžiasi, kad nematė atlikėjų, prasta scenografija ir pan. Mūsų akys įprato visur matyti šviečiantį, judantį, mirgantį vaizdą, jo ieškome ir renginiuose. LED ekranai sukuria modernaus renginio įspūdį. Tačiau šie ekranai išpopuliarėjo ne vien dėl to, kad jie patinka žiūrovams. Didžiulių galimybių jie atvėrė ir renginių organizatoriams. LED ekranų panaudojimo kūrybinis potencialas – milžiniškas.

Kokiuose renginiuose LED ekranai dažniausiai naudojami? Kokių galimybių jie suteikia renginiui?

Koncertuose LED ekranai leidžia žiūrovams geriau ir iš arti pamatyti tai, kas vyksta scenoje. Be to, jie dažnai naudojami ir kaip svarbus scenografijos elementas, kuriame tiesiogiai transliuojamas vaizdas derinamas su iš anksto parengtomis vizualizacijomis. Kūrybiškai ekranus vis dažniau išnaudoja ir teatrai, įvairių šou kūrėjai. LED ekranai padeda ne tik perteikti vaizdinę informaciją, bet ir sustiprina įspūdį, emociją.

Didesni ar mažesni LED ekranai jau senokai neatsiejami nuo konferencijų, seminarų, kur jų pagrindinė funkcija – informacinė. Tačiau vis dažniau tokie ekranai atkeliauja ir į sporto renginius. Esame įpratę LED ekranus kubo pavidalu matyti krepšinio rungtynėse, tačiau juos naudoja ir kitos sporto šakos. LED ekranai suteikia galimybę salėje sėdintiems žiūrovams matyti ne tik daugiau statistinės informacijos, bet ir vaizdą aikštelėje. Be to, sporto rungtynių metu šie ekranai tikslingai išnaudojami rėmėjų reklamai, logotipams ir kitiems reklaminiams projektams transliuoti.

Kokios yra LED ekranų tendencijos pasaulyje? Ar Lietuva neatsilieka?

Ir pasaulyje, ir Lietuvoje tendencijos tos pačios – LED ekranai renginiuose vaidina vis svarbesnį vaidmenį, vystantis ir tobulėjant įvairios technologijoms, ne tik patiems ekranams, atsiranda vis daugiau jų panaudojimo galimybių, jie naudojami vis kūrybiškiau. Žinoma, tobulėti visuomet yra kur, tačiau gerai tai, kad mes turime tokias pat technines galimybes kaip ir Vakarų Europa ar JAV. Lietuvoje turime pačių moderniausių, universaliausių ir kokybiškiausių LED ekranų šiandien esančių rinkoje. Tereikia nebijoti fantazuoti ir ieškoti sprendimų, kaip kūrybiškai ir efektyviai juos panaudoti.

Kokios yra šiuolaikinių LED ekranų galimybės?

Sakyčiau, kad beribės. Šie ekranai leidžia gana paprastai parodyti viską, ką sugalvoji. Šiuolaikinių LED ekranų privalumas – ypatingai didelis šviesos srautas ir ryškumas, todėl juos sėkmingai galima naudoti ir lauke, ir uždarose patalpose, ir saulei šviečiant, ir sutemus – matomas vaizdas bus vienodai kokybiškas, ryškus. Negana to, daugelį LED ekranų galima skaidyti atskirais segmentais ir išdėstyti įvairiomis figūromis – ne tik įprastu stačiakampiu, kubu, bet ir montuoti juos, pavyzdžiui, ant kolonų, arkų, skaidyti juostomis ir pan. Šiuolaikiniai LED ekranai yra gerokai lengvesni. Jų universalumas suteikia galimybę ekranus panaudoti net scenografiniams sprendimams. Viskas atsiremia į jūsų kūrybiškumą ir renginio biudžetą.

Kaip manote, kokia yra tokių ekranų ateitis?

Manau, kad bent artimiausiu metu renginiai laikysis krypties, kuria dabar eina ir LED ekranai bus viena iš svarbiausių renginio sudedamųjų dalių. Norint padidinti įspūdį ir išpildyti vizualinį renginio konceptą, jau šiandien ekranai yra ne privilegija, o būtinybė.

Ačiū.

Naujų sprendimų renginių organizatoriams neseniai pasiūlė naujas žaidėjas pramogų rinkoje – LED ekranų nuomos agentūra „On Stage“. Renginių organizatoriai kviečiame savo renginiui išsinuomoti moderniausią šiuo metu rinkoje esantį LED ekraną, kurio bendras plotas beveik 100 kv. metrų. Šis ekranas yra surenkamas iš 200 atskirų segmentų, todėl iš jo gali būti išgaunamos skirtingos formos ir figūros. Be to, įmonė siūlo ir kokybišką 10 kv. metrų LED ekraną konferencijos ir seminarams. Naujasis LED ekranas pirmiausia buvo sumontuotas Vilniaus „Siemens“ arenoje per Vilniaus „Ryto“ krepšinio rungtynes, kurių metu virto didžiausiu kubu visoje Lietuvoje.

Žvilgsnis į didžiausią kubą Lietuvoje:

 

Jei reikia daugiau informacijos apie LED ekraną ir jo panaudojimą, susisiekite el. paštu pardavimai@on-stage.lt arba on-stage.lt

lt en